שאילות נפוצות

כיצד לבחור מכשיר שמיעה

המגבלות הפיזיות ומידת הפגיעה בשמיעה .

מכשירי שמיעה קטנים במיוחד המותאמים לגמרי בתוך התעלה, וכן חלק ממכשירי השמיעה המותאמים לתוך תעלה הינם לרוב מכשירים המותאמים למוגבלויות שמיעה שאינן חמורות במיוחד . מאחר שקליטת הקול מן החוץ אינה מקסימלית, הקול המתקבל לאחר הגברה באמצעות מכשיר שמיעה, אינו האופטימלי . לאנשים הסובלים מפגיעה חמורה בשמיעה מומלץ לרוב להסתייע במכשירי שמיעה חשופים יחסית לחוץ, כגון מכשירי שמיעה מחוץ לאוזן או מכשירי שמיעה בתוך האוזן שאינם בתוך התעלה . כן חשוב לוודא כי עוצמות המכשיר, התדירויות בהן הוא תומך, איכות הגברת הקול - כל אלה, נותנים מענה מספק לבעיית השמיעה ולמידת אבדן השמיעה .

מבנה האוזן .

לא כל מבנה אוזן מתאים לסוגים שונים של מכשירי שמיעה . חשוב לוודא כי מכשיר השמיעה ' י ושב טוב ' ונוח, ואין חשש שיפול מהאוזן או שיגרום כאבים . לרוב, מכשירי שמיעה מחוץ לאוזן הינם מכשירים שמתאימים גם לבעלי קושי מיוחד בהתאמת מכשיר שמיעה, כך שסוג זה מועדף במקרים רבים כאשר יש בעיית התאמה למכשיר שמיעה פנימי .

גיל

אודיולוגים רבים ממליצים לרכוש עבור ילדים מכשירי שמיעה מחוץ לאוזן, שכן יכולותיהם הן לרוב טובות במיוחד ומאחר שהתפעול שלהם הינו קל יותר לעומת מכשירים קטנים ומורכבים .

מכשירי שמיעה קטנים גם בדרך כלל קשים יותר לתפעול ( החלפת סוללות, ניקוי, תפעול פונקציות ) וגם מסיבה זו אין הם במקרים רבים ההמלצה המועדפת לילדים צעירים . גם מבוגרים רבים מוצאים לא אחת כי דווקא מכשירים קטנים במיוחד, אותם לעתים קשה לתפעל או להחליף סוללה, אינם הבחירה המומלצת .

מגוון מכשירים

כדאי לפנות לחברה או עסק שמציעים מגוון של מכשירים . אמנם יש מספר יצרנים מובילים, אך קשה להצביע על חברה אחת טובה במיוחד . חשוב שיהיה מבחר אשר יבטיח בחירת מכשיר שמיעה בעל התאמה מירבית .

מגוון רחב מאפשר התנסות ובחינה של סוגים שונים, והתאמה מירבית . לעיתים אצל יצרן מסוים יש מגוון רב של מוצרים שונים, אולם מדובר על חברות ותיקות וידועות .

אחריות למכשיר השמיעה

מומלץ מאוד לקבל תקופת אחריות ארוכה למכשיר השמיעה . לעיתים הארכת האחריות כלולה בתשלום נוסף . בקנייה מקובל לקבל אחריות לפחות ל שנה אך יש יצרנים וחברות אשר מציעים מראש תקופות אחריות ארכות יותר עד לשלוש שנים בדגמים מסויימים .
חלפים של מכשירי שמיעה הינם לעתים יקרים, כך שלמשך האחריות ערך כספי . חשוב כמובן לוודא מה כלול במסגרת האחריות, אילו חלפים, האם רק חלפי או גם שירות . עדיף כמובן לוודא כי האחריות כוללת אספקת מכשיר שמיעה חלופי לתקופת התיקון, שכן תיקון יכול לעתים להימשך זמן מה והעדר מכשיר שמיעה חלופי בזמן זה הינו חסרון משמעותי .

מוניטין של היצרן

חשוב לברר פרטים על החברה שמייצרת את מכשיר השמיעה אותו מעונינים לקנות וכן על הספק, המוכר והשירות שהוא נותן . ישנן מספר חברות מרכזיות בעלות נסיון רב שהוא ערך רב בתחום זה . בחירה בחברה אנונימית או ללא מוניטין נושאת עימה סיכון, למרות שלעתים דווקא חברות חדשות נושאות עימן הבטחה מבחינת חדשנות, קידמה ומבצעים . כדאי לחפש כתבות באינטרנט, דיעות והמלצות של אנשים שהתנסו בשימוש במכשירים מ אותה חברה, ולהיוועץ באודיולוג .

מחיר של מכשיר שמיעה

למרות שהמחיר לבדו אינו אמור להכריע לגבי רכישת מכשיר מסוים, הרי שאין להתעלם מפרמטר זה . מומלץ למצוא מכשיר אשר נותן יכולות הגברה טובות, התאמה לצרכי ההגברה והשימוש האישיים ובנוסף מתאים לתקציב שלכם .

לא תמיד יש יתרון במכשיר היקר יותר, ולא תמיד כדאי לחפש מציאה מבחינת המחיר . צריך לבחור במכיר המכיל פונקציות בהתאם לצרכים ובעל תפעול נוח עבור המשתמש .

מכשיר שמיעה אנלוגי הינו לרוב זול באופן משמעותי ממכשיר שמיעה דיגיטלי, וגם במכשירי שמיעה דיגיטליים יש סקלה רחבה של מחירים . עלותו של מכשיר שמיעה אנלוגי יכולה להסתכם באלפי ש " ח בודדים, בעוד שמכשיר שמיעה דיגיטלי, התומך בפונקציות שונות ובעל מאפיינים מיוחד, יכול לעלות אלפים רבים .

מכשיר התומך בפונקציות שמותאמות לחיי היום יום .

בחירה שמכשיר שאינו מסוגל לתת מענה לבעיות מרכזיות בחיינו, אינה הבחירה הנכונה . חשוב לוודא כי המכשיר יתמוך במענה לבעיית ה שמיעה במרבית תחומי החיים ועיקר שעות הפעילות .

למשל, אדם שמבלה את מרבית זמנו בסביבה רועשת זקוק למכשיר ה תומך בהתמודדת עם סביבה הומה על ידי נטרול רעשים סביבתיים . אדם המבלה זמן רב בסביבה שקטה, איזור פתוח או משרד שקט זקוק למכשיר אחר וחבל שישקיע בפונקיה בה לא ישתמש . עדיף יהיה להשקיע את הכסף בתכונות אחרות של המכשיר שהן יעילות יותר עבורו .


צור קשר
שאילות נפוצות
מבצעים והנחות
קטלוג מוצרים
מכון אכו