שאילות נפוצות
 

רבים מאיתנו אינם מודעים למידה בה אנו תלויים בחמשת החושים שלנו. פעמים רבות, אנו חשים בחשיבותו של חוש מסויים רק כאשר אנו מאבדים אותו באופן חלקי או מלא. עובדה זו נכונה גם לגבי חוש השמיעה, אותו אנו נוטים לקחת כמובן מאליו עד אשר אנו סובלים מפגמים בתחום זה. כאשר אנו מתחילים לאבד את יכולת השמיעה שלנו, בין אם מפאת הגיל או מפאת בעיות בריאותיות, אנו חשים חסרי אונים ומתוסכלים. יכולתנו לתקשר עם סביבתנו פוחתת, ורמת פגיעותנו עולה.

ילד ומכשיר שמיעה | צפיות: 1979 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

דבר ראשון, יש לערוך בדיקת שמיעה מקצועית. הבדיקה הינה בסיס לכל טיפול שיידרש בהמשך. הבדיקה מעניקה תמונה עדכנית של מצב השמיעה שלכם וכוללת מספר אלמנטים חשובים: היא בוחנת את חומרת ירידת השמיעה, היא מראה אם הבעיה הינה עצבית או הולכתית ומהי היכולת שלכם להבחין בדיבור, מהו הטווח בין סף העוצמה שבו התחלתם לשמוע לבין הסף שבו עוצמת הקול כבר אינה נוחה לכם (הטווח הדינמי). הבדיקה הקצרה יכולה להתבצע במכון שמיעה מקצועי או בקופת חולים באמצעות הפניה מהרופא המטפל. חשוב להקפיד על בדיקה אצל קלינאי תקשורת מוסמך. ייתכן שממצאי הבדיקה יצביעו על הצורך בהיעזרות במכשיר שמיעה.

איך להתמודד | צפיות: 2393 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

יותר ויותר בני נוער סובלים מבעיות שמיעה עקב האזנה למוזיקה רועשת. על רעשי רקע ועל קריטריונים לבחירת מכשירי שמיעה מתאימים - בכתבה שלפניכם

איזה מכשיר שמיעה לבחור | צפיות: 3538 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

האוזן היא איבר המיועד לשמיעה ולשמירה על שיווי המשקל של האדם. האוזן מורכבת מאפרכסת חיצונית (a) שתפקידה לקלוט גלי קול מהסביבה, תעלת השמע (b) שאליה נכנסים גלי הקול ומרטיטים את עור התוף (c). מאחורי עור התוף נמצאת האוזן התיכונה (Middle Ear) שבה שרשרת של שלושה עצמות שמע (d) (פטיש, סדן וארכובה). הרטטים שמועברים מוגברים על ידי השרשרת ומועברים לאוזן הפנימית (Inner Ear) מכונה קוכליאה (e) (השבלול). הקוכליאה מלאה בנוזל והוויברציות גורמות להטיית תאי השערה שבה ונגרמת גרייה חשמלית שמועברת הלאה לאורך עצב השמיעה עד למוח (f) . המוח מפענח את הגרייה החשמלית למסר בעל משמעות.

איך להתמודד | צפיות: 2126 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

בדיקות שמיעה (בדיקות אודיומטרית) נועדו לקבוע ולהעריך את יכולתו של האדם לשמוע באמצעות מדידות אשר בוחנות את יכולת גלי הקול להגיע את המוח.

הקול אותו אנו שומעים מתחיל כרטט של אוויר, נוזלים וחומרים מוצקים בסביבה שלנו. הרטט מייצר גלי קול, אשר רוטטים במהירות מסוימת (תדר) ולהם אורך גל מסוים (משרעת). מהירות הרטט של גלי הקול קובע כמה גבוה או כמה נמוך יישמע הצליל. רמתו של גל הקול קובעת את חוזק הצליל (עוצמה).

איך להתמודד | צפיות: 3079 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

את בדיקת השמיעה הראשונית כבר עברתם אולם התאמת מכשיר השמיעה הינה תהליך מאוד אישי ורצוי שיתבצע ע"י מומחים בנושא.

מכשיר שמיעה שלא מתאים לצרכים האישיים שלכם יכול ליצור הרבה יותר נזק מאשר תועלת.

חוסר היכולת שלכם להתרגל למכשיר השמיעה עלול לגרום לכם לא להשתמש בו ובכך לתרום להתדרדרות באיכות השמיעה.

איך להתמודד | צפיות: 2097 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך
מכשיר השמיעה ישמש אותך ברוב שעות היום המקום, המקצועיות, המחיר והשרות יקבעו את מידת שביעות רצונך ממכשיר השמיעה.
במאמר זה נסקור 10 דברים שחובה לבדוק לפני קבלת החלטה איזה מכשיר לרכוש והיכן כדאי לרכוש אותו.
איזה מכשיר שמיעה לבחור | צפיות: 4180 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

האם אתם סובלים מבעיות שמיעה? השיבו על השאלון ותוכלו לקבל אינדיקציה אם כדאי לפנות לרופא אף אוזן גרון

איזה מכשיר שמיעה לבחור | צפיות: 4274 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

1-3 תינוקות מתוך 1,000 נולדים עם בעיית שמיעה. החל מה-1.1 (ו') תיושם בבתי החולים הנחיה של משרד הבריאות המחייבת לבצע בדיקות סינון שמיעה לכל היילודים

איזה מכשיר שמיעה לבחור | צפיות: 3320 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

מחקרים שערכו מכוני שמיעה גילו שיותר מחצי מיליון ישראלים זקוקים למכשירי שמיעה. בנוסף להם לא מעט ישראלים סובלים מירידה חדה בשמיעה במהלך השנים אך מעדיפים להתעלם מכך ולא להרכיב מכשיר שמיעה.

איזה מכשיר שמיעה לבחור | צפיות: 4277 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

1 2 »
צור קשר
שאילות נפוצות
מבצעים והנחות
קטלוג מוצרים
מכון אכו