ילד ומכשיר שמיעה

רבים מאיתנו אינם מודעים למידה בה אנו תלויים בחמשת החושים שלנו. פעמים רבות, אנו חשים בחשיבותו של חוש מסויים רק כאשר אנו מאבדים אותו באופן חלקי או מלא. עובדה זו נכונה גם לגבי חוש השמיעה, אותו אנו נוטים לקחת כמובן מאליו עד אשר אנו סובלים מפגמים בתחום זה. כאשר אנו מתחילים לאבד את יכולת השמיעה שלנו, בין אם מפאת הגיל או מפאת בעיות בריאותיות, אנו חשים חסרי אונים ומתוסכלים. יכולתנו לתקשר עם סביבתנו פוחתת, ורמת פגיעותנו עולה.

ילד ומכשיר שמיעה | צפיות: 1979 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

זיהוי בעיות שמיעה אצל פעוטות נעשה ראשית כל על סמך הערכת תגובות התנהגותיות ביומיום.
יש לשים לב כאשר:
- התינוק אינו מגיב לקולות חזקים (טריקת דלת), או לקריאה בשמו.
- הילד מרבה לשאול "מה"?
- הילד מראה רגישות גבוהה לרעשים חזקים (מכסה אוזניים כשעוברת מכונה מרעישה, מטוס).

ילד ומכשיר שמיעה | צפיות: 2012 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

סל הבריאות קבע זכאות של עד 27 טיפולים בגילאי 0-6 שנים ועד 9 טיפולים בגילאי 6-9 שנים. טיפולים אלו ניתנים ע"י קופות החולים במחיר השתתפות עצמית. אנו עובדים כמכון הסדר עבור כל קופות החולים (תלויי אזור) כך שניתן לקבל טיפולים מתאם קופות החולים ע"י הבאת טפסי התחיבות (בחלק מהאזורים יש לקב תחילה אישור מקופת החולים).

ילד ומכשיר שמיעה | צפיות: 2025 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

בגיל בית הספר נדרשים ילדים לרכוש ולהשתמש בשפה כתובה. מיומנויות הקריאה והכתיבה נשענות בחלקן על כישורי שפה דבורה (הבנת דיבור והבעה), לדוגמא: כדי לכתוב חיבור יש צורך באוצר מילים מתאים לגיל, יכולת שימוש במשפטים מורכבים וארגון מילולי טוב.
לכן, אין זה פלא שילדים רבים המראים קשיי למידה מראים גם קשיי שפה.

ילד ומכשיר שמיעה | צפיות: 2255 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

שמיעתו של ילדך יכולה להיבדק בכל גיל. אם אתה חושד בירידה בשמיעה, ככל שתקדים לערוך בדיקה, כך ייטב. זאת משום ששמיעה היא כלי חיוני בלמידת השפה, והתקופה החשובה ביותר בלמידה זו היא בין גיל הינקות לשלוש שנים. קיימות פגיעות באוזן, כמו למשל זיהומים, שהן זמניות וניתנות לטיפול תרופתי. אולם פגיעות אחרות הן קבועות ודורשות התאמה של מכשירי שמיעה. ככל שתוכל לאבחן את הבעיה מוקדם יותר, כך תשתפר התפתחות הדיבור, השפה, ההתפתחות החברתית והאקדמית של ילדך.


ילד ומכשיר שמיעה | צפיות: 1920 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך


צור קשר
שאילות נפוצות
מבצעים והנחות
קטלוג מוצרים
מכון אכו