איך להתמודד

דבר ראשון, יש לערוך בדיקת שמיעה מקצועית. הבדיקה הינה בסיס לכל טיפול שיידרש בהמשך. הבדיקה מעניקה תמונה עדכנית של מצב השמיעה שלכם וכוללת מספר אלמנטים חשובים: היא בוחנת את חומרת ירידת השמיעה, היא מראה אם הבעיה הינה עצבית או הולכתית ומהי היכולת שלכם להבחין בדיבור, מהו הטווח בין סף העוצמה שבו התחלתם לשמוע לבין הסף שבו עוצמת הקול כבר אינה נוחה לכם (הטווח הדינמי). הבדיקה הקצרה יכולה להתבצע במכון שמיעה מקצועי או בקופת חולים באמצעות הפניה מהרופא המטפל. חשוב להקפיד על בדיקה אצל קלינאי תקשורת מוסמך. ייתכן שממצאי הבדיקה יצביעו על הצורך בהיעזרות במכשיר שמיעה.

איך להתמודד | צפיות: 2393 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

האוזן היא איבר המיועד לשמיעה ולשמירה על שיווי המשקל של האדם. האוזן מורכבת מאפרכסת חיצונית (a) שתפקידה לקלוט גלי קול מהסביבה, תעלת השמע (b) שאליה נכנסים גלי הקול ומרטיטים את עור התוף (c). מאחורי עור התוף נמצאת האוזן התיכונה (Middle Ear) שבה שרשרת של שלושה עצמות שמע (d) (פטיש, סדן וארכובה). הרטטים שמועברים מוגברים על ידי השרשרת ומועברים לאוזן הפנימית (Inner Ear) מכונה קוכליאה (e) (השבלול). הקוכליאה מלאה בנוזל והוויברציות גורמות להטיית תאי השערה שבה ונגרמת גרייה חשמלית שמועברת הלאה לאורך עצב השמיעה עד למוח (f) . המוח מפענח את הגרייה החשמלית למסר בעל משמעות.

איך להתמודד | צפיות: 2126 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

בדיקות שמיעה (בדיקות אודיומטרית) נועדו לקבוע ולהעריך את יכולתו של האדם לשמוע באמצעות מדידות אשר בוחנות את יכולת גלי הקול להגיע את המוח.

הקול אותו אנו שומעים מתחיל כרטט של אוויר, נוזלים וחומרים מוצקים בסביבה שלנו. הרטט מייצר גלי קול, אשר רוטטים במהירות מסוימת (תדר) ולהם אורך גל מסוים (משרעת). מהירות הרטט של גלי הקול קובע כמה גבוה או כמה נמוך יישמע הצליל. רמתו של גל הקול קובעת את חוזק הצליל (עוצמה).

איך להתמודד | צפיות: 3079 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך

את בדיקת השמיעה הראשונית כבר עברתם אולם התאמת מכשיר השמיעה הינה תהליך מאוד אישי ורצוי שיתבצע ע"י מומחים בנושא.

מכשיר שמיעה שלא מתאים לצרכים האישיים שלכם יכול ליצור הרבה יותר נזק מאשר תועלת.

חוסר היכולת שלכם להתרגל למכשיר השמיעה עלול לגרום לכם לא להשתמש בו ובכך לתרום להתדרדרות באיכות השמיעה.

איך להתמודד | צפיות: 2097 תאריך פרסום: 26.04.2010 להמשך


צור קשר
שאילות נפוצות
מבצעים והנחות
קטלוג מוצרים
מכון אכו